Porady na temat oświetlenia w salonie fryzjerskim dopełniające wystrój wnętrza

Nie da się tego obejść: oświetlenie salonu może sprawić, że Twój wystrój wnętrza na dodatek do wyrzucania istniejących i potencjalnych klientów. Kiedy jednak jest dobrze przemyślany, może usprawnić każdy etap podróży klienta i codzienne zadania. Wszystko, od umieszczenia po rodzaj żarówek, które zdecydujesz się użyć, odgrywa swoją rolę w udanym projekcie oświetlenia wnętrza. Więc na co musisz uważać i dlaczego?

Wybór właściwego oświetlenia dla różnych obszarów działalności firmy
Jeśli byłeś do mnie podobny w wieku 13-14 lat, próbowałem złapać światło z okna mojej sypialni, aby dokończyć książkę, którą zacząłem tego samego ranka. Za każdym razem, bez przerwy, moja mama opowiadała mi o tym, jak bardzo obciąża to moje oczy i że powinienem czytać rano, kiedy oświetlenie było lepsze. I wiesz co? Miała rację (kiedy matki się mylą!).

To, do czego zmierzam, to ta sama zasada, która odnosi się do oświetlenia w salonie. Po prostu nie możesz oczekiwać, że Twój stylista, terapeuta czy recepcjonista będzie pracował w słabo oświetlonym środowisku. To będzie dla nich irytujące, ale będzie również szkodliwe dla Twoich doświadczeń z klientami! Oświetlenie jest integralną częścią tego, jak my, jako ludzie, doświadczamy przestrzeni. Upewnij się, że się nad tym zastanowiłeś.

Oświetlenie otoczenia

Pomyśl o tym jak o głównym włączniku światła. Twój salon, spa, klinika czy paznokieć nie mogą się bez niego obejść. To jest to, co pozwala ci pracować, tak proste jak. W tym celu ludzie często korzystają z wbudowanych świateł sufitowych i ściemniaczy (nie lekceważ ich, można je wykorzystać do zmiany nastroju całego salonu).

Oświetlenie zadaniowe

Zrób sobie przysługę i upewnij się, że recepcja i kolorowa stacja są dobrze oświetlone. Jeśli są dość ciemne, dodaj oświetlenie zadaniowe. To samo dotyczy łazienki. Oświetlenie zadaniowe jest niezbędne przy wykonywaniu określonych zadań. Można stosować lampy stołowe, lampy podłogowe, lampy wiszące itp.

Oświetlenie akcentujące

Zwróć uwagę klienta na coś, w szczególności w swoim salonie lub spa. Na przykład wystawa detaliczna? A może w poczekalni, gdzie trzymasz książki i czasopisma? Oświetlenie akcentujące znane jest również jako "światło kierunkowe", które można uzyskać za pomocą kinkietów ściennych, lamp lub małych świateł do zabudowy. Pomyśl o tym typie oświetlenia salonu jako o mocniejszych światłach, tych, które podkreślają obszar Twojej działalności.

Pięć zasad do zapamiętania

Przed dodaniem światła wszędzie tylko dla jego dobra, upewnij się, że schlebia ono i uzupełnia wystrój wnętrza; kiepskie oświetlenie może być dość odstręczające. Nie idź za bardzo "biały" ani za ciepły.
Zastanów się nad rozmieszczeniem. Upewnij się, że wokół miejsca pracy stylistów i terapeutów nie ma cieni. Nie ma nic gorszego dla niego/niej niż poprosić klienta, aby przesunął się lekko w lewo, aby złapać lepsze światło.
Wybierz żarówki, które dokładnie oddają kolor. Wyceluj na żarówkę w środkowym zakresie skali Kelvina (3000 do 4000) z indeksem oddawania barw pomiędzy 80 a 85. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby klient poprosił o kolor xyz i dowiedział się, że mają coś zupełnie innego, gdy wychodzą za drzwi.

Dla zwiększenia sprzedaży bez większego wysiłku, należy użyć odpowiedniego oświetlenia na wyświetlaczu detalicznym i produktów.
Stwórz swój salonowy nastrój za pomocą przyciemnionych świateł.

Wpływ dobrego oświetlenia salonu na Twój salon/SPA

Dobre oświetlenie salonu będzie miało pozytywny wpływ na wiele obszarów działalności firmy. Spójrzmy na kilka.

Twój wystrój wnętrza: Cebulki występują w różnych temperaturach. Jeśli zdecydujesz się na coś zbyt zimnego, Twój salon może czuć się zbyt klinicznie. Właściwa temperatura żarówki będzie wiązać się z całym projektem salonu, dzięki czemu klient poczuje się zrelaksowany i swobodnie.

Codzienne zadania administracyjne/recepcyjne: Wyobraź sobie konieczność wprowadzania danych lub ręcznego wpisywania kodu vouchera w złych warunkach oświetleniowych.... Koszmar! Zrób sobie przysługę: jeśli brak jest naturalnego światła w recepcji i pomieszczeniach biurowych (lub jeśli oświetlenie otoczenia po prostu nie wystarcza), dodaj oświetlenie zadaniowe. Będziesz w stanie skupić się na wykonywanym zadaniu przez dłuższy okres czasu, nie odczuwając żadnego napięcia w oczach.

Zabiegi i usługi: Całe doświadczenie z salonem opiera się na tym, aby klient czuł się dobrze i wyglądał świetnie. Jeśli on lub ona czuje się dobrze na krześle, zwiększasz swoje szanse na przekształcenie ich w lojalnego klienta. Jedna z wskazówek, które przeczytałem na ten temat brzmi następująco: "Z odpowiednim budżetem, możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty, umieszczając oświetlenie wokół luster w salonie. Usuwa cienie z twarzy klientów i sprawia, że ich skóra wygląda ładnie i równomiernie. Tańszą opcją jest zainstalowanie dwóch świateł profilowych po każdej stronie, po której znajduje się klient i skierowanie ich w stronę ramion. To również skutecznie usunie niechciane cienie z twarzy".

Dobre oświetlenie na stanowiskach pracy pozwala również personelowi wykonywać swoją pracę z precyzją. Wyobraźmy sobie katastrofę reputacji, jaką uzyskałbyś, gdyby klient zrobił sobie makijaż lub włosy, wyglądało to w Twoim salonie w pewnym kolorze, ale wtedy, gdy klient opuszcza salon, ton jest całkowicie wyłączony! Rozważyć dodanie oświetlenia napowietrznego z żarówkami pomiędzy 3000 a 4000 Kelvin, które prawidłowo oddają kolor, aby tego uniknąć.

Wyświetlacze i produkty detaliczne: Wiele salonów przeoczyć moc dobrego oświetlenia na detalicznych wyświetlaczy i produktów. Użycie odpowiedniego oświetlenia akcentującego (znacznie jaśniejszego) zwróci uwagę klienta na Twój wyświetlacz, podczas gdy jeśli Twoje produkty po prostu tam siedzą bez niczego, aby je pop, mogą być postrzegane jako nudne i nieatrakcyjne. Kolejną wskazówką, którą znalazłem podczas badań nad tym artykułem, jest oświetlenie produktów z przodu (najlepiej). Podświetlany wyświetlacz produktu może zostać zauważony, ale może mieć również odwrotny wpływ na produkty, ponieważ mają tendencję do gubienia się w całym świetle.