Wybór mebli do salonu piękności

Wybór mebli do salonu jest ważną częścią tworzenia i utrzymywania wizerunku salonu. Teraz, że masz zakończone marki swojego salonu i zrozumieć, co obraz salonu jest, masz swobodę twórczą, aby przynieść obraz salonów do życia! 

I. Rodzaje mebli salonowych

Istnieje szeroki wachlarz mebli do wyboru podczas wyposażania salonu, więc spróbuj podzielić proces wyboru na mniejsze sekcje - podziel swój proces na obszary salonu, takie jak recepcja, stacje stylizacji, obszar szamponu i tak dalej. Rodzaj salonu, który zaczynasz, powinien również mieć wpływ na rodzaj mebli salonowych, które wybierasz, jak również na ich styl.

Krzesła

Nie możesz mieć funkcjonującego salonu bez krzeseł salonowych. Krzesła powinny być wygodne, prawidłowo funkcjonujące i odzwierciedlać wizerunek salonu. Jeśli otwierasz luksusowy, luksusowy salon fryzjerski dla mężczyzn, wybierz krzesło fryzjerskie, które jest męskie w stylu i wysokiej jakości. Jeśli otwierasz elegancki, nowoczesny salon piękności, wybierz krzesło do stylizacji, które ma eleganckie linie i modną osobowość. Poniżej wymienione są różne rodzaje krzeseł salonowych do wyboru dla Twojego nowego biznesu salonowego.

 • Krzesła fryzjerskie: Krzesła fryzjerskie są używane w salonach fryzjerskich, są większe, bardziej męskie w stylu i mają możliwość pochylenia się do usług salonu, takich jak golenie.
 • Krzesła suszarki: Krzesła suszarki są krzesła salonowe z suszarką z kapturem dołączone do ustawiania klientów zabiegów kolorystycznych włosów i trwałej.
 • Krzesła szamponowe: Krzesło szamponowe jest proste w konstrukcji i może być odchylane, dzięki czemu klienci mogą łatwo ustawić się przed miską szamponu podczas prania.
 • Krzesła stylizacyjne: Krzesła Styling pochodzą w szerokiej gamie kształtów i wzorów i są najczęściej spotykanymi fotelami salonowymi. Przyzwyczajone są one do wygodnego siedzenia dla klientów, którzy obcinają sobie włosy i pracują nad układem hydraulicznym, dzięki czemu stylista może odpowiednio dostosować wysokość krzesła.
 • Reception Seating: Recepcja siedzenia jest prosta w konstrukcji i powinna być wygodna dla klientów, aby siedzieć w oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania.
 • Stołki: Stołki są używane w każdym typie salonu i są używane przez profesjonalistów salonu. Typowo stołki salonowe są prowadzone na kółkach, dzięki czemu łatwiej jest manewrować wokół klienta, a ich wysokość można regulować. 

Stacje Salonowe

Stacja salonowa to konieczność dla każdego profesjonalisty w dziedzinie urody pracującego w salonie. Pomagają utrzymać salon zorganizowany, a każdy z nich ma swoje indywidualne cele. Stacje salonowe mogą naprawdę wpływać na ogólny wizerunek salonów, więc upewnij się, że stacje, które wybierasz w każdym obszarze, uzupełniają się wzajemnie, a atmosfera salonów jest dobra.

 • Mokre stacje: Znajdujące się we wszystkich typach salonów, stacji mokrych lub stacji szamponów, używane są do mycia włosów klientów i dostarczane są wraz z miseczkami szamponowymi.
 • Pojedyncze stacje: Pojedyncze stacje stylizacyjne doskonale sprawdzają się w salonach domowych lub mniejszych salonach, w których stacje stylizacyjne umieszczone są przy ścianach.
 • Stacje zapasowe: Stacje stylizacyjne back-to-back doskonale sprawdzają się w dużych salonach, gdzie na podłodze pracuje jednocześnie wielu stylistów. Stacje te są dwustronne, więc mogą być używane z obu stron w tym samym czasie przez różnych stylistów.

Obszar suszenia/przetwarzania

Tylko dlatego, że obszar suszenia/przetwarzania nie zajmuje dużo miejsca w salonie, nie oznacza to, że nie powinien być funkcjonalny i dobrze wyglądać! Dzięki dostępności suszarek i eleganckich krzeseł do suszenia, powierzchnia przeznaczona do suszenia/przetwarzania w salonach powinna nadążyć za pozostałymi projektami salonów.

Suszarki: Suszarki są używane do suszenia lub przetwarzania włosów klientów, którzy otrzymali zabiegi chemiczne lub kolorystyczne. Możesz wybrać pomiędzy suszarką stacjonarną i krzesełkową lub przenośną suszarką na kółkach. 

Recepcja

Recepcja jest kolejną ważną częścią każdego salonu. Jest to pierwszy obszar, który klienci zobaczą przy wchodzeniu do salonu, dlatego też jest on odpowiedzialny za zrobienie pierwszego wrażenia z Twojego salonu. Recepcja powinna być zapraszająca, profesjonalna, a przede wszystkim odzwierciedlać wizerunek i markę salonów.

 • Recepcja: Recepcja jest wspólnym elementem we wszystkich salonach. W tym miejscu odbywają się transakcje związane z obsługą klienta, jak również rezerwacja terminów dla klientów. Recepcja powinna odzwierciedlać ogólny styl salonów.
 • Siedzenie: Recepcja siedzenia w salonie jest używana do siedzenia klientów podczas oczekiwania na nadchodzące spotkania. Recepcja salonu powinna być wygodna i prosta w projektowaniu.
 • Magazyn stoi: Stojaki magazynów są doskonałym uzupełnieniem każdej recepcji. Utrzymują czasopisma na wystawie, aby klienci mogli je czytać i pomagają utrzymać porządek na stołach.

Regały na produkty: Salon produktów regały produktów domy różne produkty, które są dostępne dla klientów do zakupu. Powinny one być eleganckie i proste w projektowaniu, aby nie odbierać produktów.

Stacje manicure/Pedicure

Co kobieta nie uwielbia chodzenie do swojego ulubionego salonu lub spa tylko po to, aby zobaczyć te relaksujące stacje mani i pedi wzywające jej imię? Jeśli Twój salon wymaga stacji manicure i pedicure, poszukaj mebli, które zapraszają do klientów, stylowych, a przede wszystkim łatwych do utrzymania w czystości.

 • Stoły do manicure: Stoły do manicure występują w różnych stylach i wykończeniach i są wykorzystywane jako stacja, na której klienci otrzymują swoje manicure. Wybierz stół do manicure, który pasuje do Twojego salonu, ale jest również łatwy do odkażania.
 • Wózki do pedicure: Wózek do pedicure jest używany przez technika paznokci do przechowywania i przenoszenia wszystkich narzędzi niezbędnych do pedicure. Wózki do pedicure są przejeżdżane do krzeseł do pedicure, gdzie klienci otrzymują pedicure.

Lampy stołowe do manicure: Lampy stołowe do manicure siedzą na stołach do manicure i są używane przez technika paznokci, aby łatwo zobaczyć paznokcie klientów.

 • Nail Polish Rack: Nail Polish Rack: Nail Polish Rack jest niezbędny dla każdej stacji mani/pedi w salonie. Te stojaki do paznokci wyświetlają różne lakiery do paznokci, z których klienci mogą wybierać.
 • Stołki: Stołki do pedicure i stołki do manicure są używane przez technika paznokci, aby w łatwy sposób dotrzeć do klienta i zapewnić mu ich obróbkę paznokci.
 • Krzesła Pedicure: Krzesła do pedicure są tym, czego oczekują klienci, gdy przychodzą po pedicure. Krzesła te są duże i wygodne i są dostępne z funkcjami masażu. Wybierz fotel do masażu pedicure, aby pomóc klientom poczuć się bardziej zrelaksowanym. 

Meble SPA Meble Spa

Jeśli otwierasz spa dzienne, typ mebli, który wybierzesz, może mieć duże znaczenie dla poziomu relaksu i komfortu Twoich klientów. Wysokiej jakości meble spa mogą zmienić Twoje spa w luksusową oazę relaksu!

 • Stoły do masażu: Stół do masażu jest pice de résistance każdego dnia spa. Jakość stołu do masażu może zmienić całe doświadczenie z masażu dla niektórych klientów. Koniecznie wybierz wygodne, relaksujące, wysokiej jakości stoły do masażu dla swojego salonu.
 • Krzesła do masażu: Krzesła do masażu są świetnym rozwiązaniem dla klientów uzdrowisk jednodniowych, z których mogą korzystać oczekując na przerwy między sesjami uzdrowiskowymi. Podczas gdy stoły do masażu są używane dla klientów potrzebujących masażystki, krzesła do masażu wykonują pracę masażystki dla Ciebie. Ponownie, jakość jest kluczem do tych mebli.
 • Łóżka do pielęgnacji twarzy: Łóżko do pielęgnacji twarzy jest używane do układania klientów, którzy korzystają z zabiegów na twarz. Zamiast leżeć płasko jak stół do masażu, łóżka na twarz są jak najwyższe leżaki, które zapewniają klientom komfort podczas całego zabiegu.
 • Łóżka woskowe: Łóżka woskowe są używane do leżakowania klientów, którzy otrzymują różne techniki woskowania. Nikt nie lubi być woskowanym w dowolnym miejscu ciała, więc spróbuj wybrać łóżko, które zapewni klientowi najwyższy komfort. Ze względu na naturę niektórych z tych technik, ważne jest, aby wybrać łóżko woskowe, które jest łatwe do utrzymania w czystości, tak aby każda sesja była jak najbardziej higieniczna.