Jak sprawić, by mały pokój wyglądał na większy?

10 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH DEKORACJI, DOBORU MEBLI, DOBORU KOLORÓW FARB I WYKORZYSTANIA FUNKCJI, ABY MAŁE POMIESZCZENIE WYGLĄDAŁO NA WIĘKSZE. 

Mimo, że nasz kolonialny dom z 1960 roku ma pomieszczenia znacznie mniejsze niż nasz nowy dom klasy budowlanej, nie zmieniłbym go na nic. Ponieważ nawet jeśli sufity nie są prawie tak wysokie, jest ich mniej i jest to najdalsza rzecz z "otwartej koncepcji", jak to tylko możliwe, wymyśliliśmy tak wiele sztuczek, aby każde pomieszczenie wyglądało na znacznie większe niż jest w rzeczywistości.

Jeśli masz małe pokoje w swoim domu, z którymi stanąłeś przed wyzwaniem, mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące oszukiwania oka mogą pomóc. A jeśli spojrzysz na zdjęcia z tego postu i pomyślisz: "To nie jest mały pokój", to zostałeś oficjalnie oszukany wizualnie.

1. Użyj bardzo jasne kolory lub bardzo ciemne kolory, aby nadać pomieszczeniu głębię.

Średnie odcienie mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na mniejsze, ale kiedy używasz jasnych bieli i głębokich ciemnych kolorów farby, tworzysz kontrast, który tworzy głębię i iluzję większej przestrzeni. (Nasze kolory farb, których użyliśmy są wymienione tutaj.)

2. Wykorzystaj ukryte schowki lub meble wielofunkcyjne.

Z tego powodu zbudowaliśmy ten fotelik okienny do przechowywania wszystkich naszych komponentów telewizyjnych, tak aby był on podwójny jako dodatkowe miejsce do siedzenia, gdy mamy już wolne miejsce. Używamy wielu koszyków do trzymania zabawek do żucia dla naszych psów i koców. Jeśli wszystko, czego używasz może być schowane w wyznaczonym miejscu z dala od drogi, eliminujesz bałagan i nadajesz wygląd przestrzeni.

3. Zawiesić zasłony od podłogi do sufitu.

Wiszące długie zasłony tuż pod sufitem, które zamiatają całą drogę w dół do podłogi jest jak umieszczenie szpilek na pokoju. Sufity natychmiast wyglądają wyżej. Podoba mi się IKEA jest najlepsza, ponieważ konsekwentnie noszą one tanie zasłony 96", które trudniej znaleźć w innych sklepach.

4. Użyj kilku większych akcentów dekoracyjnych zamiast wielu małych elementów dekoracyjnych.

Dużo drobnych drobiazgów ma tendencję do tego, by czuć się jak bałagan i sprawić, by pomieszczenie wyglądało na mniejsze. Użyj zasady trójkąta i symetrii podczas stylizacji winiet na stolikach z kawą, szafkach nocnych, blatach komód i stolikach jadalnych oraz ogranicz grupy dekoracji do 3 lub 5 pozycji. Ale nie potrzebujesz akcentów dekoracyjnych na każdej powierzchni domu. Niech pokój "oddycha". Zobacz ten post, aby uzyskać dodatkowe wskazówki dotyczące stylizacji winiety lub możesz zobaczyć film wideo w moim Instagram Stories, który o nim podkreśla. 

5. Wyświetlanie sztuki na dużą skalę.

Jeśli masz mały pokój i chcesz powiesić dekoracje ścienne, wybierz jedno duże dzieło sztuki lub akcent ścienny zamiast ściany galerii mniejszych przedmiotów. Jeżeli ty naprawdę chcesz galerię ścianę z mniejszymi kawałkami, ogranicza je jeden ściana i iść prosty wielkoskalowy na innych ścianach w pokoju. I to jest w porządku pozostawić niektóre ściany puste, aby zapobiec uczuciu zagracenia i przytłaczania pokoju. (Oto niektóre z moich ulubionych dzieł sztuki wielkoskalowej.)

6. Użyj kilku lamp, aby równomiernie rozprowadzić światło w pomieszczeniu, zamiast polegać całkowicie na jednym świetle napowietrznym.

Posiadanie wielu źródeł światła w pomieszczeniu może sprawić, że przestrzeń stanie się bardziej ekspansywna. Jest to bardzo pomocne w pomieszczeniach, które mają ograniczoną ilość światła naturalnego.

7. Użyj dywanów, aby zdefiniować przestrzenie.

Powierzchnia dywanów sprawia, że pokoje czują się wykończone i połączone ze sobą. Ale mogą też stworzyć iluzję bardziej kwadratowych materiałów filmowych.

8. Wybierz duży zestaw mebli.

Lepiej mieć dużą sofę i 1 krzesło akcentujące w salonie niż 4 krzesła akcentujące. Jeśli możesz zmieścić łóżko królewskie w sypialni, idź po nie. Nasza główna sypialnia jest ledwie wystarczająco duża, aby pomieścić łóżko królewskie, ale sprawia, że pokój jest większy niż sypialnia typu queen-size.

9. Kup meble z odsłoniętymi nogami, aby przestrzeń była bardziej otwarta.

Krzesła, kanapy i łóżka ze spódnicami mogą się czuć boksersko. Ale jeśli zdecydujesz się na meble z odsłoniętymi nogami, stworzy to iluzję dodatkowego pomieszczenia. (Oto niektóre z moich ulubionych krzeseł i łóżek.)

10. Umieść lustra na ciemnych ścianach, które nie są oświetlone światłem naturalnym.

Lusterka wiszące pozwalają odbijać światło z okien i tworzyć iluzję bardziej kwadratowych materiałów filmowych.