Nowoczesne i tradycyjne wyposażenie salonu piękności

Rozpoczynając działalność w salonie, zawsze warto inwestować w wysokiej jakości wyposażenie i meble kosmetyczne. Zapewni to sprawny przebieg procesów biznesowych, a także poprawi całe doświadczenie w salonie i ostatecznie satysfakcję klienta.

Wyposażenie salonu zasadniczo dzieli się na dwie szerokie kategorie: nowoczesne i tradycyjne. Chociaż wybór wyposażenia zazwyczaj zależy od rodzaju salonu, istnieją standardowe wyposażenie, zarówno tradycyjne jak i nowoczesne, które powinno być idealnie dostępne w każdym salonie. Należą do nich:

Tradycyjne wyposażenie salonu

Jeśli zakładasz salon lub zamierzasz oferować tradycyjne usługi pielęgnacji włosów, musisz kupić tradycyjne wyposażenie salonu.

Suszarki do włosów

Musisz zainwestować w kilka parowników, które będą używane do nawilżania włosów klientów podczas masażu i zabiegów pielęgnacyjnych.

Suszarki kapturowe

Styliści fryzur używają tych urządzeń w kształcie kaptura do suszenia i układania włosów. Suszarki z kapturem mają jeden z najbardziej efektywnych systemów suszenia włosów, ponieważ uwalniają gorące włosy w kontrolowanych ilościach i nie powodują zbyt dużych szkód termicznych.

Grzebienie do włosów

Jeśli Twój salon będzie oferował przede wszystkim usługi w zakresie pielęgnacji włosów, grzebienie i szczotki do włosów są prawdopodobnie najważniejszym wyposażeniem, jakie musisz nabyć. Ważne jest, aby inwestować w różnego rodzaju szczotki i grzebienie do włosów o różnych rozmiarach zębów, których można używać do szczotkowania zarówno włosów ludzkich, jak i syntetycznych.

Nożyczki do włosów

Powinieneś mieć ich różne rodzaje w zależności od rodzaju usług pielęgnacyjnych, które zamierzasz oferować.

Szampon Misa/Umywalka

Potrzebujesz tego sprzętu do mycia lub kondycjonowania włosów. Większość sklepów, które posiadają wyposażenie salonu, sprzedaje miski do szamponów obok pedałów do pompowania, które mogą podnieść lub obniżyć poziom zlewu w zależności od wzrostu różnych klientów.

Sprzęt do stylizacji włosów: Należą do nich lokówki, wałki i dyfuzory. Rodzaj sprzętu do stylizacji włosów, który kupisz, będzie zależał od oferowanych przez Ciebie usług fryzjerskich.

Przeczytaj również: Jasny manicure - 20 pomysłów na jasne paznokcie nie tylko na wesele [GALERIA]

Nowoczesne wyposażenie salonu

Jeśli zakładasz specjalistyczny salon lub zamierzasz oferować tradycyjne usługi pielęgnacji włosów obok usług w zakresie pielęgnacji paznokci i skóry, musisz kupić nowoczesne wyposażenie salonu. Poniżej znajduje się przegląd niektórych rodzajów salonów specjalistycznych i wyposażenia, które są potrzebne do otwarcia każdego rodzaju działalności.

Salony paznokci

Zasadniczo, te salony oferują usługi manicure i pedicure. Aby skutecznie zaopatrzyć taki salon, należy zainwestować w zestawy do manicure/pedicure. Zestawy te zawierają narzędzia takie jak obcinaczki do paznokci, pilniczki do paznokci i zmywacze do skórek. Stół do manicure jest również niezbędny w nowoczesnych salonach pielęgnacji paznokci. Jest to mały stół, który umożliwia manicurzystom wygodną pracę na paznokciach klientów. Jeśli zamierzasz dotrzeć do klientów z najwyższej półki, powinieneś zainwestować w technologię taką jak maszyny do usuwania paznokci za pomocą aerografu.

Salony garbarskie

To najrzadszy typ salonów. Wyposażenie salonu opalania może być dość kosztowne, ponieważ procedury opalania wymagają zastosowania bardzo nowych technologii i narzędzi zaawansowanych technologicznie. Najważniejszym wyposażeniem salonu opalania jest łóżko do opalania. Klienci, którzy chcą skorzystać z usług solarium, leżą na tym łóżku, co ułatwia opalanie całego ciała lub twarzy, w zależności od potrzeb każdego klienta. Istnieje również możliwość zakupu kabin dla klientów, którzy muszą stać w pozycji wyprostowanej, otrzymując opaleniznę w sprayu.

Uzdrowiska

Salony te oferują usługi, które sprzyjają relaksowi i komfortowi. Jeśli chcesz otworzyć spa, musisz kupić sprzęt, taki jak parówki do twarzy, wanny do hydroterapii, fotele/łóżka do masażu i sauny. W Evergreen Beauty College oferujemy kursy, które uczą aspirujących właścicieli salonów obsługi nowoczesnego sprzętu używanego w spa.

Ogólnie rzecz biorąc, salony piękności mogą być bardzo dochodowym przedsięwzięciem biznesowym, ponieważ konsumenci są często skłonni wydać znaczne kwoty na pielęgnację urody. W związku z tym branża kosmetyczna jest dość konkurencyjna, a właściciele salonów muszą być skłonni do inwestowania w wysokiej jakości sprzęt, aby sprostać ciągle zmieniającym się potrzebom klientów. Mimo że niektóre tradycyjne urządzenia w salonach są nadal dość funkcjonalne, ważne jest, aby inwestować w nowe technologie i sprzęt do pielęgnacji urody, aby skutecznie konkurować.