Lista rzeczy do wyposażenia salonu fryzjerskiego

Salon piękności jest placówką, która świadczy usługi dla kobiet w celu poprawy ich urody, takie jak: fryzjerstwo, manicure, zabiegi na twarz i masaż. Jeśli więc planujesz już założyć swój własny salon piękności, musisz się zatrzymać i przejrzeć mój wykaz urządzeń i materiałów, które są niezbędne w salonie. Powinieneś wiedzieć, że posiadanie odpowiedniego wyposażenia jest gwarancją pełnej satysfakcji klienta, a także buduje dobry patronat. Branża kosmetyczna z dnia na dzień staje się coraz większa. Salon piękności jest bardzo lukratywny.

WYPOSAŻENIE SALONU FRYZJERSKIEGO

Oczywiście, twoim pierwszym ruchem przed zagłębieniem się w jakąkolwiek działalność gospodarczą jest wymyślenie dobrego planu generalnego. Zbadaj swój rynek i przygotuj biznesplan, a następnie znajdź dobrą lokalizację dla swojej firmy. Aby salon działał sprawnie, będziesz potrzebował niezbędnego sprzętu, wyposażenia i mebli dla swojego salonu piękności. Wiele rzeczy wchodzi w skład założenia dobrego salonu; od podstawowych rzeczy, takich jak nożyczki i grzebienie, po duże meble, takie jak krzesła i wózki salonowe. Materiały te można nabyć w hurtowni, ale tylko tyle, ile jest potrzebne, a później można dodać dodatkowe artykuły w zależności od potrzeb. Przed zakupem sprzętu i materiałów eksploatacyjnych należy pamiętać o liczbie klientów, do których chcesz się zwrócić w danym momencie oraz o liczbie pracowników, których planujesz zatrudnić.

GRZEBIENIE I SZCZOTKI

Musisz mieć odpowiednie szczotki do włosów i grzebienie fryzjerskie w swoim salonie piękności. Tu jest lista:
- Square Brush
- Grzebień Rattail
- Grzebień szerokozębny
- Grzebień ogon-końce
- Okrągła szczotka
- Dwie szczotki wentylacyjne
- Szczotka Paddle Brush
- Dwie szczoteczki wygładzające
- Szczotka termiczna (Thermal Brush)
- Grzebień szczur- ogon
- Grzebień z dwoma ogonami
- Regularne szczotki i grzebienie
- Rake Hair Brushes And Combs

ELEKTRONICZNY SPRZĘT DO PIELĘGNACJI

Możesz zapytać swojego fryzjera o sugestie i zalecenia dotyczące typów nożyczek i obcinarek, które chciałbyś zastosować. Oto przykładowa lista:

- Nożyczki trymujące
- Nożyczki do fryzjerów
- Nożyczki do włosów
- Curling Ridged Iron
- Curling Iron
- Prostownica do włosów
- Wahadłowiec Big Barrel
- Suszarka do włosów z lokówką

NARZĘDZIA DO STYLIZACJI WŁOSÓW

Aby sprostać różnym wymaganiom fryzjerskim Twoich klientów, będziesz potrzebować najnowszych narzędzi do stylizacji włosów. Zawsze sprawdzaj niektóre magazyny stylizacyjne, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych narzędziach do stylizacji, które są używane w tej branży, ale oto przykładowa lista:

- Prostownice do włosów
- Suszarki rozdmuchowe
- Dyfuzory
- Włosy na lokówkach
- Walce gorące
- Zestawy wielostylingowe (Multi-Styling Kits)

INNE DOSTAWA

Inne materiały, których potrzebujesz do swojego salonu fryzjerskiego, to m.in:

- Spinki do włosów
- Miseczki do mieszania
- Fartuchy
- Opryskiwacze wodne
- Szczotki aplikatora
- Ręczniki papierowe
- Lusterka ręczne
- Gejzer
- Gumowe rękawice
- Rękawice plastikowe
- Parówki do włosów/procesory do włosów
- Suszarki kapturowe
- Miseczki szamponowe

PROFESJONALNE PRODUKTY DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW

- Szampony
- Odżywki
- Zestawy do prostowania włosów i wydawania zezwoleń
- Żele do stylizacji
- Serumy
- Mus
- Kolory włosów
- Farby do włosów
- Przedłużanie włosów
- Peruki

MEBLE

KRZESŁA DO STYLIZACJI WŁOSÓW: To najbardziej podstawowe meble, jakich będziesz potrzebować w swoim salonie fryzjerskim. Znajdziesz tu wiele krzeseł do stylizacji włosów, które dostępne są w różnych kolorach i formach.

KONSOLETY FRYZJERSKIE: Stacja do stylizacji włosów powinna zawierać lustro, szuflady do przechowywania, przegródki lub uchwyty na narzędzia oraz gniazdo elektryczne. Stacja do stylizacji włosów jest wyposażona w różne wzory i udogodnienia, z których można wybierać.

WÓZKI: To bardzo ważne wyposażenie meblowe pozwala fryzjerowi mieć przy sobie wszystkie narzędzia do stylizacji podczas wizyty u klienta. Pozwala to na łatwe przechowywanie i przenoszenie narzędzi do stylizacji oraz utrzymanie porządku.

BIURKO RECEPCJI: Pierwszym miejscem, które Twoi klienci widzą jest recepcja. Będziesz więc potrzebował stylowej recepcji. Możesz wybrać dużą lub małą recepcję; zależy to od układu Twojego salonu, wielkości firmy i budżetu.

KRZESŁA DO POCZEKALNI: Możesz nie być w stanie obsłużyć każdego klienta jednocześnie. Może się zdarzyć, że klienci będą musieli poczekać kilka minut, zanim ich preferowany stylista będzie wolny, stąd konieczność posiadania krzeseł do poczekalni dla takich klientów. Krzesła do poczekalni mogą mieć postać krzeseł lub kanapy, w zależności od Twojego budżetu.