Aranżacja recepcji w salonie fryzjerskim

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne w każdej dziedzinie życia, również wtedy, gdy idziemy do fryzjera. Jeśli chodzi o salony fryzjerskie, znaczenie pierwszego wrażenia jest niezwykle istotne, ponieważ jest to element decydujący o opinii klienta na temat tego miejsca.

Podstawą opinii jest efekt usługi, ale może on zostać zmieniony przez pierwsze wrażenie. Możesz wylądować w jasnym salonie, gdzie zostaniesz powitany w dobrze zaprojektowanej recepcji i spędzisz trochę czasu w miłej poczekalni z wieszakiem na ubrania. Ale możesz również wylądować w ogromnym, złomowiskowym miejscu, gdzie nikt cię nie wita i musisz szukać krzesła, aby usiąść i utrzymać płaszcz na kolanach. Jeśli tak się stanie, nie spodoba ci się to miejsce, a jedynym winowajcą będzie właściciel salonu.

Znaczenie powitania

Powitanie ma największy wpływ na pierwsze wrażenie klienta. To ważne w dużych i małych salonach. Kiedy przychodzisz do salonu fryzjerskiego, powinieneś spotkać miłą, uśmiechniętą recepcjonistkę, która powita Cię i zapyta o cel Twojej wizyty. Powinien zaprowadzić cię do poczekalni albo na fotelu fryzjera.

Recepcja reprezentuje salon fryzjerski i ma ogromny wpływ na opinię klienta. Nie można go marginalizować i trzeba mieć pewność, że klient czuje się komfortowo w swoim salonie.

Uzgodnienia dotyczące odbioru

Ładne powitanie nie jest jedynym ważnym punktem. Musisz również dbać o to, jak wygląda recepcja. W praktyce, zazwyczaj istnieją trzy linie funkcjonalnego i uporządkowanego odbioru. Pierwszy z nich oparty jest na kubizmie i minimalizmie z akcentem na ergonomię przestrzeni i jej aspekty funkcjonalne. Drugi jest elektryczny i barokowy - daje pozwolenie na trąbkę i domorosły charakter wnętrza. Ostatnia linia jest silnie oparta na Dada, kolorowa, wesoła i niemal chaotyczna. Są łuki zamiast kątów prostych i elipsy zamiast prostokątów.