7 zasad oświetlania salonów fryzjerskich

Zasada numer jeden oświetlenia salonu fryzjerskiego polega na tym, aby klienci wyglądali wspaniale. Klienci muszą wyglądać jak najlepiej, zwłaszcza gdy odbijają się w lustrze, więc najlepsze jest miękkie oświetlenie boczne, o niezbyt dużej intensywności - i braku odblasku - w twarz. To jest Paul Edmonds z Battersea, Londyn, oświetlony przez Illuminationworks.

Chad Rains, projektant TOP LIGHTING, niezależny konsultant Illuminationworks, został nominowany do nagrody Lux Award 2019 za pracę w oddziale Battersea Power Station modnego fryzjera Paula Edmondsa. Tutaj ujawnia swoje siedem najlepszych zasad oświetlania salonów fryzjerskich.

Spraw, aby klienci wyglądali wspaniale.

To jest zasada numer jeden dla salonów fryzjerskich! Klienci muszą wyglądać jak najlepiej, zwłaszcza gdy odbijają się w lustrze, więc najlepsze jest miękkie oświetlenie boczne, o niezbyt dużej intensywności - i braku odblasku - w twarz.

Dobrze wykonaj zadanie.

Fryzjerstwo to zadanie, w które zaangażowane są ostre jak brzytwa nożyczki, dlatego styliści potrzebują bezcieniowego widoku i silnego modelowania głowy. W firmie Paul Edmonds podwójne, 25-stopniowe lampy sufitowe są wykorzystywane do wyraźnego oświetlenia obszaru zadań.

Używaj wysokiej jakości oddawania barw.

Precyzyjne odwzorowanie kolorów jest niezwykle istotne, szczególnie w przypadku farbowania włosów, odcieni, rozjaśniania i rozjaśniania. Pamiętaj też, że w dzisiejszych czasach klienci mają pełną gamę kolorów, więc upewnij się, że źródło światła działa zarówno w kolorach niebieskim, jak i różowym.

Światło dla gościnności

Salony fryzjerskie regularnie organizują wieczorne imprezy, takie jak przyjęcia dla klientów, pokazy stylizacji i prezentacje produktów, więc upewnij się, że oświetlenie ma wystarczającą elastyczność, aby uzupełnić te wydarzenia odpowiednim oświetleniem.

Światło dla handlu detalicznego

Pamiętaj, że salony fryzjerskie są również detalistami i zarabiają znaczne sumy ze sprzedaży produktów do pielęgnacji włosów, takich jak specjalistyczne szampony i zabiegi. Podstawowe zasady sprzedawców detalicznych mają zastosowanie: oświetlenie musi uczynić bohaterów towaru.

Kontroluj swój blask

Glare jest wrogiem w salonie fryzjerskim. Kiedy klienci mają umyte włosy i patrzą w górę na sufit, ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć, jest oko z bomby olśnieniowej. Więc upewnij się, że wszystkie źródła są ukryte lub mają żaluzje w kształcie plastra miodu.

Nie zapomnij o ludziach!

Toalety nie powinny być przemyślane - wielu klientów wybiera łazienkę jako miejsce do sprawdzania pracy z włosami. Więc obowiązują te same zasady. Dopilnuj, aby mieszkańcy wyglądali wspaniale i zadbaj o to, aby najmniejszy pokój pasował do uroku pozostałej części salonu.